DİKKAT

70 FARKLI MARKA 5000 DEN FAZLA ÜRÜN

TÜM ÜRÜNLERDE EN ÇOK ÇEŞİT VE UYGUN FİYAT BURADA !..

 
Üye Girişi
 
MARKALAR
 

Genel Teknik Bilgi

Yüzme havuzları sirkülasyon  ve filtrasyon  sistemine sahip su dolu kaplar olarak tanımlanır. Havuzlar yapılış malzemesine ve taşma durumuna göre isimlendirilir.

Yapılışına göre ;   a ) Hazır Havuzlar         b ) İnşai  Havuzlar
Durumuna göre : a ) açık havuzlar           b ) kapalı havuzlar     c ) açılıp kapanabilen havuzlar
Su çevrimine göre ;  a ) Skimmerli            b ) Taşmalı  ( üstten ve içten taşmalı )

Havuz temizliğinin en önemli unsuru kum filtreleridir. Kum filtreleri günümüzde yapılan malzemeye göre plastik, polyester, polyvinilester,pp bobin sargı , lamine polyester ve metal gövdeli olarak üretilmektedir. En yaygın kullanılan kum filtresi malzemesi polyesterdir.

Filtreler hızlarına göre de 3 ana kategoriye ayrılır ; 10 - 20 m3 / h yavaş , 20 - 40 m3 / h orta hızlı ve 40 m3 / h üstü hızlı kum filtreleridir. Ekonomik nedenlerle genellikle 50  m3 / h  lik yüksek hızlı filtreler tercih edilmektedir. Fakat filtre hızı arttırıldığı zaman su kalitesi düşmektedir. Havuz suyunun kaynağı seçilecek ekipmanda farklılıklara neden olur. Tatlı ve tuzlu sular ile ozonla dezenfeksiyon yapılan havuzlardaki mekanik ekipmanların standartları farklıdır.  

Firmamızdan tam 56 farklı çapta seri üretim imal veya ithal havuz kum filtresi temin edebilirsiniz. Seri üretim en küçük çaptaki havuz kum filtresi 300 mm olup , en büyük filtre çapı ise 3000 mm dir. Yer sorunu olan havuzlar için yerinde üretim ile hizmet verilmektedir. Fakat bu tip üretimlerde fabrika ortamındaki basınç kontrolleri tam olarak yapılamadığı için garanti verilmemektedir.

Skimmer ; ( yüzey sıyırıcı ) yoğun kullanılmayan küçük havuzlrda yayagın olarak kullanılmaktadır. Daha büyük ( max. 200 m2)  ve genel kullanım amaçlı havuzlarda her 25 m2' ye 1 adet olarak hesaplanmalıdır.

Besleme nozullarının sayısı çok önemlidir. Doğru dağıtım yapılarak su çeviriminin tam olması sağlanmalıdır. Debi ayarlı olmaları kullanımda büyük kolaylık sağlar.

Vakum Nozulları su kodundan 30 cm altta olmalıdır.

Taban emişleri kenardan 50 cm den daha yakın olmamalıdır. Çok büyük çaplar yerine kollektör ile güç dağıtılmalıdır.

Havuz sirkülasyon pompalarında da genelde termoplastik , bronz döküm ve pik döküm ürünler satışa sunulmaktadır. En küçük kapasiteli yüzme havuzu sirkülasyon pompası 0,25 HP  olup , 30 HP 'ye kadar standart üretim imal veya ithal onlarca farklı markanın farklı kapasitelerde yüzlerce ürününü firmamızdan temin edebilirsiniz.